У цій статі ми коротенько опишемо на що потрібно звернути увагу при виборі парт, стільців.

Перш за все шкільні меблі мають відповідати абсолютно всім вимогам Держстандартів України, ну і бути:

  • красивими;
  • стійкими;
  • ергономічними;
  • безпечними;
  • комфортними.


При виборі тієї чи іншої моделі парт і стільців найважливішим є відповідність розмірів  до відповідного віку дітей. Згідно держстандарту існує три зростові групи дітей шкільного віку, а саме зростова група №4 - діти 1-4 клас, зростова група №5 - діти 4-8 клас, зростова група №6 - діти 8-11 клас.


Якщо в певному приміщенні (класі) навчаються діти лише початкової школи і після її закінчення вони переходять в інший клас, де є меблі зростової групи №5, то немає жодної потреби купувати на 15-20 % дорожчі парти і стільці регульовані по висоті. Але, якщо в одному приміщенні діти навчаються з 1 до 11 класу, то однозначно найбільш вигідним є варіант парта+2 стільці регульовані по висоті, які потрібно купити раз і використовувати протягом 11 років, зекономивши на купівлі більших парт і стільців двічі.


Останнім часом все частіше батьки і відділи освіти замовляють парти з нахиленою столешнею, що дає змогу покращити положення хребта дитини під час навчання і в більшості випадків уникнути розвитку захворювання сколіозу. Такі парти дорожчі на 10-20%, але здоровіші для постави дітей.


Важливе значення для зручності дітей мають гачки для сумок, рюкзаків. А для вчителя і прибирання наявність пластикових заглушок на металокаркасах парт і стільців. Безумовно, парти і стільці мають бути фабричного виготовлення, бажано з роботизованим зварюванням каркасів і порошковим пофарбуванням металу, що значно продовжує можливий термін їх експлуатації.


Часом, якщо дозволяє площа приміщення доцільно для дітей купувати не двомісні, а одномісні парти. Це збільшує корисну ширину парти на 10 см для однієї дитини і діти менш відволікаються одне на другого, а більш зосереджені на навчанні.


Замовляйте кваліфіковану консультацію за номером 067-777-28-00.

Категорія