Спальня, ванна-кімната, кабінет і навіть кухня — середовища інтимні, і у їх оформленні головну роль все-ж грають наші суб"єктивні смаки і побажання. Не такою є Вітальня – головна кімната нашого дому, своєрідний центр нашого інтер"єру. Вона-то власне і призначена для нескромних очей відвідувачів. Саме по ній будуть судити про Ваш смак, спосіб життя і достаток.

Однак в умовах малогабаритного житла функції вітальні значно розширились у порівнянні з минулим, коли ця кімната служила лише для прийомів та спільного проведення часу. За відсутністю достатньої кількості простору Вітальня може стати і тим місцем, де окремі члени сім"ї вчаться, працюють, сплять самі або вкладають гостей.

Попереднє призначення вітальні значно полегшувало, як її планування, так і умеблювання. Тепер ця кімната призначена забезпечувати більшість різноманітних потреб проживаючих, а не просто створювати атмосферу відпочинку. Як наслідок, вона перестала бути єдиним цілим і поєднує декілька окремих вузлів, з яких кожен має служити певній цілі.

Поєднання цих цілей (часто протилежних) викликає необхідність розділення вітальні на функціональні зони. Це розділення необхідно підкреслити внутрішнім плануванням кімнати. Ось типові примеры приклади функцій, які має поєднати вітальня: діти і дорослі, ігри і навчання, робота і прийом гостей, відпочинок і розваги.

Таким чином, головне завдання, яке треба вирішити при оформленні вітальні - це полегшення сумісного існування членів сім"ї шляхом продуманого планування і відповідного наповнення кімнати зручними і красивими меблями.

При цьому неможна забувати і те, що будь-яка чужа людина, в Вашій вітальні має відчувати себе, «як вдома».

Вітальня традиційно має бути найбільш світлим приміщенням Вашої квартири. Якщо сонця малувато, спробуйте прорубати додаткове вікно або встановіть шкляні двері.

В вітальні можуть бути виділені наступні функціональні зони:

1) Зона, занята елементами обстановки.

2) Зона, необхідна для користування обстановкою. Якщо вітальня використовується часто і на протязі тривалого часу роботи, то обстановку, необхідну для цієї роботи, треба встановити в зручному місці.

3) Зона комунікацій. Якщо в кімнаті декілька дверей, треба залишити вільними шляхи проходу від одних дверей до інших. Треба також залишити прохід до вікна. Потрібно дотримуватися правила, що, чим частіше використовується елемент обстановки тим вільнішим має бути до нього доступ.

4) Зона вільної площі. Потрібно намагатися не захаращувати приміщення зайвими меблями - лише необхідне.
Деякі меблі доцільно ставити так, щоб доступ до них був з декількох сторін.

Категорія